O dřevě

Chystáte se stavět či rekonstruovat dům, ale nevyznáte se úplně ve všech druzích dřeva? Jaké dřevo se na co nejlépe hodí a jaké nejčastější druhy dřeva už nám prošly rukama se dozvíte na této stránce.

SMRK

Smrkovou kulatinu zpracováváme nejčastěji. Jedná se o světlé nažloutlé dřevo se zřetelným žilkováním. Nejvíce se používá jako konstrukční dřevo na krovy domů, ale je vhodné také na podlahy, schodnice, obklady stěn a stropů či na ploty, vrata…

JEDLE

Dřevo jedle jde více do bílé barvy než smrk a má jemnější žilkování. Skvěle se hodí pro interiéry a pro výrobu masivního nábytku.

MODŘÍN

Jedná se o červenohnědé dřevo s výrazným jemným žilkováním. Díky dostatečné pevnosti se využívá jako stavební či konstrukční dřevo. Vhodné je také na podlahy či na obklady stěn a stropů.

BUK

Tvrdé dřevo, světle šedé až hnědočervené barvy. Je to velmi oblíbený materiál zejména se hodí do interiéru či pro výrobu nábytku. Buk je odolný, je možné jej mořit, lakovat, barvit…

DUB

Dub poznáte podle šedožluté až světle hnědé barvy. Jedná se o tvrdé, ale pružné dřevo. Je velmi odolné proti opotřebení. Dá se využít v interiéru i v exteriéru, jako konstrukční dřevo a pro dokončovací práce.

JASAN

Letokruhy jasanu jsou výrazné s bíle nažloutlou či narůžovělou barvou dřeva. Vyznačuje se pružností, ale zároveň se jedná o dřevo pevné a tvrdé. Využívá se k výrobě nábytku, podlah, obložení.

JAVOR

Patří k nejsvětlejším dřevům slonovinové, ale někdy až načervenalé barvy. Javor má elastické a tvrdé dřevo. Je velmi dekorativní a používá se k výrobě nábytku, parket či schodiště.

AKÁT

Dřevo je spíše tmavé se žlutozelenohnědou barvou až k čokoládově hnědým odstínům. Je to dřevo odolné, trvanlivé, ale zároveň pružné. Dá se použít pro výrobu zahradního nábytku, pískoviště, domovních dveří či oken.